Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet se seniory do Kralup

 

Výlet se seniory do Kralup n.Vlt.
Publikováno 27.4.2012 | Autor:martin.simek
Jedním z cílů ČAGeo bylo už od prvních kroků k jejímu založení také využití geocachingu jako zpestření života pro dříve narozené. Sami máme pětaosmdesátiletou maminku, která s nadšením poslouchá naše geohistorky, vždycky si ráda prohlédne fotografie z našich výletů, a je první čtenářkou listingů našich nových keší. Proto jsme se cítili tímto nápadem osloveni. Naše maminka sice už s námi na kešky chodit nemůže, ale je spousta dalších seniorů, kteří by menší výlety zvládli, jen nemají  tu správnou motivaci. Geocaching považujeme za všestrannou hru, která je schopná zpomalit nastupující příznaky stáří, ať už v oblasti pohybové nebo duševní aktivity a jako takovou bychom ji rádi představili veřejnosti.
A tak se stalo, že jsme 24.4.2012 stáli v poledne na kladenském nádraží ve skupině třinácti členů 3.místní organizace Svazu důchodců ČR Kladno se zakoupenými jízdenkami do Kralup. Jejich předsedkyně, paní Hana Wolfová, i všichni zúčastnění nás vlídně  mezi sebou přivítali. Cesta vlakem uběhla velmi rychle. Honza sotva stačil oběma vedoucím tohoto výletu objasnit základní pojmy a už byl čas vystoupit. V nádražní hale jsme každý za sebe vysvětlili, proč se jejich výletu účastníme, co si myslíme, že by jim geocaching mohl přinést a co jsme si pro ně připravili. Ukázka fotografií pěkných krabiček z našeho rodinného alba evidentně zaujala. Původní trasa výletu vedla na Hostibejk. Hned u nádraží Honza předal navigaci jedné z „děvčat“ a všichni společně jsme se blížili za šipkou směrem k GC2K65W. Tam paní Wolfová okamžitě zabodovala a než jsme stačili najít nápovědu, už držela krabičku vítězoslavně v ruce. Následovala rychlá shoda všech na tom, jak si budou říkat a první společné logování a opatrné ukrývání krabičky zpět na místo. Zatímco pak některá  děvčata využila možnost nákupu turistických vizitek v Infocentru, ostatní si všichni vyzkoušeli, jak se s navigací hledá na provizorně umístěné vlastní krabičce.
Cestou vzhůru na Hostibejk Honza vysvětlil princip Earthcache a nahoře jsme kromě výhledu na město a společného fotografování také všichni pročetli informační tabule. Pak se otevřel pohled směrem k řece a na Dvořákovu skálu a velká část skupiny se spolu s námi vydala ještě na tuhle neplánovanou zacházku.
Cestou zpět na nádraží Honza založil skupině nick na GC.com a byla dohodnuta, v případě potřeby, pomoc s jeho zvládnutím. Všem účastníkům pak Honza rozdal kontakty na ČAGeo i na nás osobně. Výlet se líbil a tak jsme se domluvili na jeho občasném opakování a nabídli jsme další možnosti spolupráce při plánování akcí této turistické skupiny.
Jízdu vlakem do Kladna naopak zase nám zpříjemnila paní Paurová (organizátorka dnešního výletu na Hostibejk) ukázkou svého turistického deníku s vizitkami a razítky. Byli jsme mile překvapeni, jak dnes může důchodce trávit svůj volný čas, jaké možnosti Svaz důchodců nabízí a jaké akce jsou oni sami schopni pro sebe navzájem zorganizovat.
Na závěr tohohle krásného slunného odpoledne stráveného v partě veselých a milých lidí jsme chtěli ještě zaperlit při hledání poslední krabičky dne – GC1G250. Povedlo se nám to dokonale, protože zatímco jsme s Honzou objekt bezvýsledně oblézali ze všech stran, paní Wolfová ji najednou odkudsi vytáhla sama.
Děkujeme 3.MO SDČR Kladno za krásné odpoledne, pro nás to byl balzám na duši, a těšíme se na další výlety. Příště se připravíme líp  pansy1
Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.