Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak voní Bretaň

28. 8. 2012

 

Jak voní Bretaň
Ráda bych se podělila se zážitky do Bretaně. Nechtěla bych popisovat sice zajímavou náplň poznávacího zájezdu do Francie, ale co mě nejvíce nadchlo, byla krajina. Charakteristické domky s komíny ve štítech stavěné z omšelých kamenů, střechy pokryté břidlicí a někdy i doškami, upravené zahrádky a hlavně všudypřítomné květiny. Každé místečko je dobré k jejich vysázení. Nebylo nic zvláštního na koberci kruhových objezdů napočítat víc jak deset pestrobarevných druhů. Nejlépe se však všude dařilo vznosným hortenziím s velikými koulemi květů. Nepočítané množství odstínů od bílé přes něžně růžovou až k sytě fialovým a modrým. I lidé jako by byli  ovlivněni touto atmosférou a září z nich pohoda, klid a přátelství.
Uklidňující je pozorovat čisté a spokojeně se pasoucí krávy na zelených loukách, kde nechybí malý rybníček, aby se zvířata mohla podle svých potřeb napít. Produkty z mléka ale i z ryb, masa i ovoce a zelenina se prodávají na trzích a lákají svojí vůní, rozmanitostí a čerstvostí. Však jsou také Bretaňci labužníky a rádi jedí. A není divu. Ochutnejte máslo z jejich mléka a naše už vám nebude chutnat.
Celkový dojem z pobytu byl umocněn nádherným počasím po celou dobu, kdy jsme se ve Francii pohybovali. Jen málo návštěvníků si tuto oblast může takto vychutnat. Jsem ráda, že se celý výlet takto povedl a budeme na něj dlouho a rádi vzpomínat
O prázdninový zážitek se s vámi  podělila Hana Wolfová
 
 

 

pohadkovy-domek.jpg

 

vsudypritomne-hortenzie.jpg

 

kvetinova-zaplava.jpg

 

barevna-zaplava.jpg

vonava-zaplava.jpg