Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená na Břeclavsku

10. 7. 2012

 

Společná dovolená na Břeclavsku.

Letos se několik členů 3.MO SDČR o.s. Kladno rozhodlo, že stráví společnou týdenní turistickou dovolenou s cestovní společností Rotera Rakovník na Jižní Moravě.
Odjížděli jsme v neděli 1.7. 2012 v ranních hodinách směrem na Břeclav, kde jsme byli ubytováni.
Během cesty jsme navštívili krásný barokní zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou a empírový lovecký zámeček Pohansko. Následující den jsme procházeli CHKO Pálava, kde jsme obdivovali střídání vápencových skal, rozlehlých rozkvetlých luk a krásných výhledů na celou krajinu Pálavy. Další den jsme věnovali prohlídce města Mikulov, navštívili jsme zámek Mikulov, Dietrichsteinskou hrobku a vydali jsme se též na krásnou procházku křížovou cestou na Svatý kopeček k poutnímu kostelu. Naše dovolená poté pokračovala plavbou lodí po řece Dyji k Janovu hradu a dále nádhernou vycházkou zámeckým parkem lednického areálu k Minaretu , kde mnozí z nás zdolali i výstup po 302 schodech na vrchol rozhledny vysoké téměř 60 m. Po krátkém odpočinku jsme pokračovali parkem až k pohádkovému letnímu sídlu Lichtenštejnů zámku Lednice.Dále jsme též navštívili barokní zámek Valtice a při krásné procházce i romantické stavby Dianin chrám, kapli Sv. Huberta, chrám Tří Grácií a Apollonův chrám. Na závěr vycházky  jsme se i osvěžili u rybníka v kempu Apolo.
Při všech těchto poznávacích vycházkách nechybělo krásné počasí, dobrá nálada a večerní posezení u sklenky vína nebo piva. K příjemně strávenému týdennímu pobytu přispěla též naše úžasná průvodkyně paní Marie Peterková, která se o nás vzorně starala.
Z této dovolené jsme si všichni přivezli mnoho krásných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.
Za všechny účastníky napsala Majka Hejduková