Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka předsedy KRS

17. 1. 2013

 

 

Nabídka předsedy KRS p. Vajse

Projednal jsem s vedením Střední Hotelové Školy v Kladně, Floriánské nám. možnost aktivní účasti členů našich organizací důchodců v hodinách výuky vaření. Jedná se o unikátní možnost naučit se pod odborným dohledem vyučujících a po boku mladých budoucích kuchařů a servírek přípravu některých pokrmů, moučníků, polévek, provést základní proces prostírání na stoly a zakončit celé dopoledne obědem dle hesla „co sis uvařil, to si i sníš“.
Toto je velice kvalitní nabídka spolupráce s touto školou, výuka i jídlo jsou zdarma. Nevyžaduje se zdravotní průkaz ani speciální oblečení. Výuka začíná v 9 hodin ráno v kuchyni SHŠ a končí obědem kolem 12.hodiny. Maximální počet osob je 10, zúčastnit se mohou ženy i muži.
Věřím, že tato akce najde odezvu z vašich řad a prosím předsedy o zjištění zájmu, abych mohl akci již konkrétně rozvinout. Vedení školy nám umožní provést tuto akci celkem 3x. Vzhledem k předvánoční době a prázdninám se bude jednat o dobu po zahájení školní výuky až v roce 2013. Akci musím ohlásit škole 14 dnů před plánovanou účastí našich členů.
Zajistíme fotodokumentaci každé akce a její zveřejnění v nejbližším vydání Doby Seniorů.
=============================================================
Kromě výše uvedeného SHŠ nabízí další možnosti rozvinutí spolupráce, a sice provedení besed nebo přednášky na téma „zdravé stravování“, „výběr potravin pro vaření“ a jiná témata dle našeho výběru, týkající se kulinářství, obsluhy apod. Nakonec nabízí nezvyklou službu studentů v podobě průvodcovství  s výklademjak po městě Kladno, tak i jiných měst Středočeského kraje.  I to vše zdarma, jelikož cílem je jednak zkvalitnit mezigenerační vztahy, ale i dát možnost studentům v praktikách jejich vyučovacích předmětů (nové segmenty studia).
Těším se na vaše odpovědi.
Miloslav Vajs – předseda KRS