Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zima v 3.MO SDČRo.s. Kladno

23. 2. 2013

 

Zimní aktivity v 3.MO SDČR o.s. Kladno
 
             Únor není zrovna příhodným měsícem pro výlety. Naše organizace však není ponořena do zimního spánku, ale vybíráme takové aktivity, které odpovídají tomuto období.                                                                          
             Základem naší úspěšné práce je aktivita členek výboru. Nabídku jedné z nich - představení divadla na Fidlovačce za jednotnou příznivou cenu, nás několik využilo.  Komedie Dům čtyř letor nás opravdu pobavila (4.2.).                                                                                                                                                               
             Dne 6.2. jsme se v hojném počtu zúčastnili nabízené přednášky o velkovévodkyni Toskánské v Centru sociální péče  Fontána. Akce krásně zapadala do našeho programu, kde máme výlet do Zákup, jednoho ze sídel velkovévodkyně, plánovaný na květen. Navíc buštěhradský kronikář pan  J.Pergl , který nám přednášku prezentoval, nás slíbil provést v jarních měsících Buštěhradem s výkladem. Také se budeme snažit pozvat jej i na naši pravidelnou schůzi.          
            I přes husté sněžení dne 12.2. jsme absolvovali s malou skupinkou šesti členů procházku směrem na Bílé vršky. Obdivovali jsme krásu zasněženého lesa a byli jsme rádi,  že Kladno je jimi obklopeno a dává nám možnost těchto turistických aktivit.
             Nejzajímavější akcí tohoto měsíce však bylo 13.2. setkání s naším kosmonautem a současným europoslancem Vladimírem Remkem. Ve spolupráci s předsedou krajské rady p.Vajsem jsme pozvali všechny seniorské i jiné organizace v této radě sdružené. Dostavilo se asi 60 zájemců. Beseda probíhala ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. Pan poslanec byl velice vstřícný a odpověděl na řadu zajímavých dotazů. Účastníkům rozdal velké množství suvenýrů s emblém evropské levice.       Po přednášce probíhala autogramiáda. Všichni si přinášeli své knihy, staré fotografie.   Akce se protáhla dlouho přes plánovaný čas, protože zájem o rozhovor s naším milým hostem byl obrovský. A on nikoho nezklamal a s každým si srdečně pohovořil. Při jeho zmínce o úmyslu strávit dúchodový věk v našem okrese, jsme jemu i jeho paní, která jej doprovázela, nabídli čestné  členství v naší 3.MO SDČR o.s. Kladno.
              V neděli dne 17.2. jsme si v Lánech, prohlédli jubilejní  výstavu k 300stému výročí založení staré lánské obory. Podívali jsme se do kostelíka, který byl otevřený před mší a vrátili se do Kladna. Bylo nás deset.   
               19.2. proběhl první  kurz Aktivního vaření / pět členek/ ve spolupráci s KRS předsedy /p. Vajs/  a ředitelkou Ing Skřivanovou ze Střední hotelové školy na Kladně. Přečtěte si podrobnosti v článku jedné z účastnic-Po letech zase ve škole.                                                                                                                                    
              Závěr měsíce 20.2. patřilo našemu Sládečkovu muzeu. Navštívili jsme  výstavu Marie Fišerové-Kvěchové, kde nám pracovníci muzea poskytli zajímavou doprovodnou přednášku. Sešlo se nás 15.
              Jak jste si mohli přečíst, naše činnost je bohatá i v zimě. Těšíme se však na jaro a léto, které je pro naše aktivity příznivější.
Napsala Hana Wolfová
Foto ve fotoalbu - Lány pí Horová,,Aktivní vaření - Věra Boštičková, beseda s Vl. Remkem - R.Wolf