Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vycházka historickou Prahou s Dr Bartoněm

29. 6. 2012

 

Vycházka historickou Prahou s Dr Bartoněm
Už se to pomalu stává tradicí. Letos již po třetí se zúčastnili členové  3.MO SDČR o.s. s pražským historikem panem Dr Bartoněm vycházky starou Prahou.
   Sešli jsme se na Křížovnickém náměstí u Staroměstské mostecké věže. Nás Kladeňákú bylo 7 a ostatní z Prahy.
   První zastavení bylo na Karlově mostě.Zde jsme dostali vyčerpávající výklad o všech sochách na mostě a budovách,kam jen oko dohlédne...Hradčany, Malá Strana, Strahovský klášter, Sovovy mlýny atd. Na mostě jsme u sochy Cyrila a Metoděje položili kytičku k uctění historie naší země.
   Vrátili jsme se zpět na Křížovnické náměstí, k Novotného lávce, na Ananské náměstí,Zlatou uličkou ke kostelu sv.Jiljí. Husovou ulicí kolem Clam-Gallasova paláce na Mariánské náměstí a odtud na Staroměstské náměstí. Celá cesta byla zpestřena poutavým výkladem p.Bartoně o historii všech objektů,které jsme míjeli.
  Na Staroměstském náměstí jsme položili květinu k Husovu pomníku a rozloučili se.
 Je krásný,slunný den a někteří se rozhodnou prodloužit si výlet a obohatit se o další zážitky.
   Je pravé poledne,řadíme se mezi spousty cizinců a sledujeme odbíjení orloje. Pak směřujem zpět přes Karlův most, Míšeňskou ulicí na občerstvení do nám již známé a olíbené kavárny Čas. Odpočati,posilněni jdeme přes Malostranské náměstí, Zámeckými schody do nově otevřených Jižních zámeckých zahrad Na Valech.Zahrady jsou krásně upraveny a je zde neuvěřitelně krásný výhled na celou Prahu.Projdeme zahrady,místy sedneme na lavičku a kocháme se výhledy. Pokračujeme až k Lobkovickému paláci a Jiřskou ulicí vcházíme na Hrad. Celý si prohlédneme a zajdeme ještě do Královských zahrad a Kolem Belvederu do Dejvic na nádraží.
   Z dnešního slunného a příjemného dne si odnášíme spousty krásných dojmů a zážitků.
                                                                             
 
Za účastníky výletu Jiřina Paurová
 
 
 

praha-2.jpg