Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Průhonicích

26. 5. 2012

 

V rozkvetlém průhonckém parku

Z Kladna jedeme 22.5.2012 vlakem v 9.15hod. do Prahy,dále metrem C na Opatov a odtud autobusem č.363 do Průhonic.Je nás 16 členů naší organizace.
V Průhonicích jdeme nejdříve do parku,kde se nás čistě náhodou ujme průvodce a dopodrobna nás seznámí s historií parku, keři,stromy i květenou,která se zde nachází.
Zajdeme i do botanické části parku,kde nádherně kvetou kosadce,pivoňky,lekníny a již pomalu odkvétají azalky a rhododendrony.
Nasyceni novými dojmy přecházíme do Dendrologické zahrady.Zde si nejdříve odpočinem při kávičce,která nás v tak krásném,slunném počasí vzpruží k další chůzi.
Mezi cizokrajnými stromy lemovanými rozkvetlými keři dojdem až na vrchol zahrady,kde je vytvořeno kamenné seskupení v podobě anglického Stonehenge.Opustí nás veškeré zábrany dospělosti,probudí se v nás vášeň a rozmařilost a užíváme si zábavu jako malé děti.
Při odjezdu z Průhonic nás zastihne prudký liják,který ale nic nezmění na krásných zážitcích a bezvadné náladě celého kolektivu. Opět si navlékáme pomyslnou perličku v podobě zdařilé akce našeho Klubu důchodců.
                                                                               
Za zúčastněné členy 3.MO SDČR o.s. Kladno Jiřina Paurová