Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spolupráce seniorských organizací na Kladně

1. 10. 2013

 

Spolupráce kladenských seniorských organizací
 
V letošním roce zorganizoval ve spolupráci s CA MONTY  a CK SLAN tour předseda 1.MO SDČR p. Lukášek společný výlet seniorů i z jiných organizací do Vysokých Tater, kterého se zúčastnila i skupina z naší 3. MO SDČR Kladno. Ubytovaní jsme byli v Tatranských Matliarech 2 km od Tatranské Lomnice v hotelu Hutník II. Zařízení je to sice starší, ale příjemné a pohodlné. Každý pokoj měl i balkon s krásným výhledem do kraje. Večer jsme měli možnost využívat i hotelový bazén. Celým výletem nás provázela milá průvodkyně Renata Luxová.
Pobytové dny byly střídány autobusovými výlety po nádherných místech, které bohužel již musíme nazývat cizinou. Pro nás však stále zůstávají součástí naší republiky, i když je tato skutečnost již minulostí. Avšak ani naši bývalí spoluobčané nesmýšlejí jinak a dávali nám svoje sympatie otevřeně najevo. Na Jejich vstřícnost a srdečnost budeme dlouho vzpomínat. Program zájezdu byl bohatý a každý si mohl vybrat, co mu nejlépe vyhovovalo - od individuálního programu s využitím volné jízdenky na ekologickou železnici  až po účast na vysokohorských tůrách pro zdatné turisty. Navštívili jsme  mnoho míst např. historické město Kežmarok, termální lázně ve Vrtbové, Belanské a Demänovské jeskyně, Štrbské a Skalnaté pleso, vyvezli jsme se lanovkou na Chopok při výjezdu do Nízkých Tater.
 Když si krásu zbarvenené podzimní přírody spojíme s pěkným počasím, protože jsme v horách zmokli pouze jednou, je obrázek příjemně prožitého týdne dokonalý. Vrátili jsme se sice unaveni, ale plni zážitků ze společně strávených dní.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci této dovolené.