Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva v Českém radiu Region

18. 10. 2013

 

 

Návštěva v Českém radiu Region
 
Naše zvídavost nikoli zvědavost /i když asi také trochu/ nás zavedla 16.10.2013 tentokrát do radia Region. Přivítalo nás milé přijetí od všech redaktorů i pracovníků zejména naší milé a příjemné průvodkyně pí Terezy Čistotové. Z celého kolektivu vyzařovalo pracovní zaujetí a profesionalita.
Měli jsme možnost si vyzkoušet čtení v nahrávacím studiu a zúčastnili jsme se i přímého vysílání „naživo“ . Se zatajeným dechem jsme sledovali perfektní práci moderátorky Daniely Karafiátové, která, přestože jsme jí stáli za zády, zvládla bezchybně vysílat do éteru. Všichni jsme ji obdivovali stejně jako p. Mareše a jeho projev při čtení zpráv.
Návštěva končila před budovou, kde malá nenápadná tabulka označovala ve výšce asi 2 metrů, kam sahala voda při povodni v roce 2002. Paní Čistotová vyprávěla, jak museli rychle zachraňovat co se dalo z techniky i vybavení budovy, stejně jako při nedávných přívalových deštích.
 Byli jsme rádi, že jsme se potkali s lidmi, kteří milují svou práci a jsou pro ni nejen zapálení, ale výborně ji i ovládají. Také se nám podařilo nahlédnout pod pokličku rozhlasovým kuchařům, kteří své práci rozumí a my při poslechu jejich vysílání víme, jak to dělají.