Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva přátel z Chebu v Kladně

25. 6. 2012

 

Návštěva přátel z Chebu v Kladně.
 
V letošním roce jsme navázali spolupráci s chebskou skupinou seniorů ze Svazu osob postižených civilizačními chorobami ( SOPCCH). V květnu nás přivítali v Chebu a nyní jsme se revanšovali a pozvali je k nám do Kladna. Skupina našich členů Marcela Möstlová a Hana a Rudolf Wolfovi připravili program a celý den je doprovázeli. Velkým přínosem byla i spolupráce s Klubem levicových žen (KLŽ) z Kladna, které s Marcelou Möstlovou připravily pro chebské návštěvníky nádherné nadýchané dekorativní květiny, které krásně ozdobily klopy všech žen. Stejně jako rozkvetlé růže v lidickém parku, obdivovaly obdarované ženy šikovnost děvčat z KLŽ.
Po prohlídce Lidického památníku a růžové zahrady ve společnosti milé průvodkyně jsme se naobědvali v příjemné restauraci Galerie v Lidicích. Ještě si někteří stačili zajít do Galerie a prohlédnout si výstavu dětských prací z mnoha zemí na tema „Divadlo“.
Potom jsme přejeli do Kladna, kde jsme společně absolvovali krátkou vycházku centrem Kladna. Vystoupili jsme na Náměstí Starosty Pavla, pokračovali po pěší zóně k Floriánské kapli a odtud k Zámecké zahradě s medvědáriem abychom skončili na nádvoří kladenského zámku. Chebští byli mile překvapeni výstavností centra Kladna i bohatou občanskou vybaveností při průjezdu obchodními centry na okraji našeho města.
Poté nás autobus opět naložil na Náměstí Starosty Pavla, abychom se vydali do Lán. Zde si ještě chebští prohlédli Muzeum TGM a prošli se v lánském parku u zámku. Někteří ještě stihli i navštívit právě probíhající Lánské letní slavnosti. Potěšilo nás, že byli všichni s výletem spokojeni a hlavně nám přálo sluníčko, takže se setkání velmi vydařilo.
 
Hana Wolfová,3.MO SDČR o.s. Kladno