Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2013 v naší organizaci

28. 5. 2013

 

 Jak jsme prožili měsíc květen v naší organizaci
 Program tento měsíc začal již koncem dubna výletem do Čáslavi 25.4., který jsme organizovali společně s KRS . Zúčastnili se ho členové několika seniorských organizací z Kladna pod vedením p. Vajse. Byl to příklad spolupráce zúčastněných organizací. Letiště Čáslav je sídlo 14 nadzvukových (rychl. asi 1750 km/hod) a 24 podzvukových (8-9set km/hod) L159. Prohlídka letiště s výkladem plk.gen štábu a místního kaplana. Cestou tam nás zdržela dopravní zácpa, přijeli jsme pozdě a ukázky vrtulníků viděli jen zdáli. Prohlédli jsme si muzeum, dílny, plochu. Posilnili se dobrým obědem a kolem 17 hodiny dorazili zpět na Kladno.
26.4. byl v Lidicích v domově pro seniory OÁZA ukončen druhý ročník fotosoutěže, kterého se zúčastnila předsedkyně naší organizace Hana Wolfová. 
Další akce 3.5. byla společná vycházka do okolí Kladna. Nebylo nás mnoho, ale i v pěti se nám vycházka vydařila. Šli jsme se podívat do Doks , kde se dříve těžil kámen použitý dokonce i na naše Národní divadlo v Praze.
7.5. jsme navštívili klášter Na Slovanech - Emauzy. Paní průvodkyně nezapřela bývalou profesi učitelky a trochu si nás pletla s dětmi. Výklad byl však pěkný a všichni byli rádi, že se měli možnost podívat do starobylých prostor kláštera založeného již Karlem IV. 
Méně vydařený byl výklad paní průvodkyně v muzeu TGM v Rakovníku. Přesto, že byla nabídka dendrologické vycházky uvedena jako novinka v programu regionálního muzea v Rakovníku, její úroveň byla slabá a projev lektorky byl diletantský. Ještě že bylo hezké počasí. Vydařil se výstup na Vysokou věž, líbila se individuální prohlídka vlastního muzea. Škoda, že se parta rozpadla a již jsme se neprošli po plánované naučné stezce. Slíbili jsme si, že se do Rakovníka ještě vrátíme na podzim a pořádně ho obejdeme.
19.5. proběhl jarmark na 8.ZŠ, kam jsme byli pozváni . Škoda, že jsme nevěděli, že je škola otevřená a prohlédli si stánky jen venku.
Poslední společnou akcí v tomto měsíci byla vycházka do Trněného Újezda a do Budče 22.5. Podívejte se do fotogalerie, jak se nám šlapalo a že nás nerozházel ani déšť, který nás ke konci provázel. Fotografovala Jiřka Paurová i ti, kterým fotoaparát půjčila.