Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben v naší organizaci

20. 4. 2013

 

 

Duben v 3.MO SDČR o.s. Kladno
 
Ještě v dubnu jsme si užili chladných, téměř zimních dnů. Proto jsme jako první akci  měsíce dubna  3.4. zvolili návštěvu Technického muzea v Praze. Ani tak se moc členům nechtělo z tepla domova a jeli jsme jen čtyři. Rozsáhlou sbírku zajímavých exponátů jsme si však prohlíželi celé odpoledne.
6.4. jsme navštívili Žatec. Výlet byl organizován ve spolupráci s CK Roterou a průvodkyní pí Marií Peterkovou. Nejprve jsme se zastavili v Peruci, kde se podle pověsti setkal kníže Oldřich s Boženou. Viděli jsme Boženinu studánku a Oldřichův starobylý dub.Potom jsme navštívili Nový Hrad v Jimlíně. Byl pěkně opravený, ale uvnitř nám byla hrozná zima. Přesto se nám moc líbila výstava modelů hradů a zámků. V mnohých jsme už byli a některé nám posloužily jako náměty pro naše výlety. A po krátkém občerstvení, kdy nám přišla vhod teplá káva, čaj nebo polévka jsme již přejeli do Žatce, kde na nás čekali v městském infocentru. Podívali jsme se na město z výšky radniční věže. Zde jsme mohli vidět i některé dominanty Českého Středohoří, nejmenší chmelnici na světě i pěkné náměstí s historickými domy a podloubími. Volnou hodinu  využil každý po svém. Někdo šel na oběd, jiní se prošli pod hradbami měst nebo navštívili Zámeckou bylinkovou zahradu. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla s průvodkyní do Chrámu chmele a druhá navštívila Regionální muzeum Žatce, kde probíhala ještě výstava kraslic. Po 17. hodině jsme plni dojmů odjížděli z města chmele.
10.4. vyrazilo 17 členů s |Aničkou Svitákovou do Libušína a odtud přes Svinářov do Smečna. Příjemný turistický výšlap byl oživen barevnými rybičkami v tůňce potoka pod rekultivovanou haldou. Jen ten kopec do Smečna nám dal trochu zabrat. Tak jsme si zasloužili příjemné posezení ve smečenské kavárně při dobré kávě a zákusku.
13.4. Ani drobný deštík během odpoledne nemohl 28 členům zkazit hezký dojem z pěkného výletu s Věrou Sudíkovou do Máslovic do Muzea másla, kde nás provázel zkušený průvodce. Právě probíhala máslovické šlápota, tak zde bylo veselo. Výlet byl oživen převozem přes řeku přívozem. Zpět jsme statečně šlapali do Kralup nad Vltavou. Jedna z členek bohužel na mostě zakopla a poranila si ruku, což nám bylo všem líto a přejeme jí brzké uzdravení.
17.4. dovedla Věra Sudíková  23 členů do Třebichovic, kde rostou planě v chráněném území bledulky. Byly jich tam celé koberce, stejně jako cestou přes Vinařickou horku fialek, které příjemně provoněly teplé povětří. Došli jsme až do Vinařic a odtud autobusem do Kladna.
Je znát, že již přišlo jaro, protože nás chodí na akce pořádané klubem stále více.