Jdi na obsah Jdi na menu
 


Byli jsme na Šumavě

21. 8. 2014

 

 

Byli jsme na Šumavě
 
V krásné šumavské krajině v malém městečku Zdíkově je útulný hotel Bohemia, kam se v polovině srpna 46 členů naší organizací 3.MO SDČR Kladno vypravilo pod vedením Hany Wolfové a Jany Procházkové. Uvítal nás milý personál, který zajistil dopravu kufrů až na pokoje. Po dobrém obědě jsme se vydali na obhlídku okolí. Došli jsme až ke kapličce U Lizu, kterou shodou náhod otevřela místní kostelnice a vedoucí zpěvačka pí Mrázková. Hned jsme ji požádali o prohlídku zdíkovského kostela sv. Ludmily. Z časových důvodů nám zajistila za sebe náhradu p. Kuse, který nám vyprávěl o historii nejen kostela, ale i obce. Na závěr nám ale paní Mrázková přišla zazpívat a zahrát na varhany a my jsme odcházeli s pohodou a klidem v duši. Cestou nás ještě zaujal, meteorology předvídaný,  nezvykle velký úplněk.
Další dny jsme měli vyplněny autobusovými výlety do okolí např. Sušice, Vimperk, Kašperský hrad i město Kašperské Hory, Zadov. Naším cílem byla i Kvilda, Železná Ruda, rozhledna Javorník, Jezerní slať a Churáňov, ale tam nám ošklivě pršelo, tak jsme nemohli realizovat plánovanou pěší túru. Zato jsme si užili malinko sluníčka na Modravě a na mostě Rechle přes Vydru. Podívali jsme se i za hranice, do Německa, kde jsme obešli Velké Javorské jezero, viděli vrchol Velkého Javoru a prošli jsme se v Bavorské Rudě. Naše cesta vedla i k přehradě Lipno do Horní Planě a ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu na Jeleních vrších a na Chalupskou slať. Toulky Šumavou jsme zakončili procházkou na jezero Laka. Tímto pestrým a bohatým programem nás provázela pí Jana Procházková, která jej připravila a poutavě nám o všech místech vyprávěla. Díky její perfektní přípravě byly všechny  výlety opravdu zdařilé. Všichni byli unaveni ale spokojeni. Celý pobyt nás bezpečně vozil řidič p. Janovský.
 Velmi jsme se pobavili i na večírku s harmonikářem, který zorganizovalo vedení hotelu. Bavili jsme se velice i vtipy, které přidal k dobré náladě spolu s harmonikářem p. Nachtigal. Úžasné show nám předvedl p. Mikovec, který se ve svém vytoupení věnoval paranormálním jevům při fotografování a přizval ke spolupráci  i  poslance Evropské Unie.
Sepsaly Jana s Hanou
Někteří prokázali své básnické umění, při kterém kladně hodnotili společnou dovolenou. Na závěr si můžete tato zdařilá dílka přečíst.
 
1.
Je to pro nás velká škoda, týden utekl jako voda.
Na výletech prima bylo, i když někdy hodně lilo
Jenom si na chvíli sednu a ostatní jsou už v nedohlednu. Ještě vezmu hůlku jednu a už běžím na rozhlednu.
Průvodkyně znalá byly, krásnou Šumavu nám přiblížily.
Moc jim za to děkujeme a příště zase pojedeme.
 
2.
Šumava velmi krásná je,
i když počasí zrovna nepřeje.
My jsme si s ním však poradili
 a tak jsme všechno uviděli
Hodně jsme tu projezdili
a něco málo prochodili.
Večer jsme karty mastili,
vínko, pivo popili.
Týden utekl jak voda,
těšíme se, že se sejdeme znova
Za to díky Janě s Hanoua příští rok
na shledanou.
 
  3
.Jana s Hanou byly vřelé,staraly se o nás skvěle
Pan řidič nás vozil za každého počasí,
tak i jemu patří pár upřímných ovací.
Zima byla , chladno bylo, ale nám to nevadilo.
Výlety se vydařily,pak nás dobře nakrmili.
Servírky se na nás smály,dobře se nám karty hrály.
 
4.
V neděli jsme přijeli a hezké místečko pro náš pobyt viděli.
Všude čisto a útulno, úsměvy na tváři, to dobrý pocit vytváří.
Příroda nás okouzlila a dky Haně ,Janě nám blaho v duši vytvořila.
Kus Šumavy jsme obkroužili,
rádi budem vzpomínat.
co všechno jsme uviděli.
Ani občasný deštík nám nevadil a náladu nám nezkazil, ba co víc leckdo na houby vyrazil.
Vše hezké jednou končí,
těšit se budeme na výlety příští.